Tarkvaraarendus on vaikselt, kuid kindlalt jõudmas uude ajastusse. Tänased AI-toega arendustööriistad võimaldavad koodi luua, testida ja muuta oluliselt kiiremini kui varem. Sealjuures pole enam küsimus ainult kiiruses, vaid ka tarkvara olemuses: kui seni oli tarkvara lihtsalt abivahend, siis nüüd on esile kerkimas “Service-as-Software” kontseptsioon, mis muudab programmid iseseisvalt tegutsevateks teenusepakkujateks. See muutus mõjutab nii ettevõtete ärimudeleid, tiimide tööd kui ka kogu turgu tervikuna.
"Microsoft Copilot on turvalisem kui ChatGPT" - sellist väidet võib üha sagedamini kohata nii sotsiaalmeedias kui ka tehisintellekti teemalistel seminaridel ja konverentsidel. Aga mida üldse tähendab turvalisus selliste toodete nagu ChatGPT ja Microsoft Copilot puhul? Mida peab ettevõtte või organisatsioon arvesse võtma?
Viimasel ajal on hakanud üha rohkem kirjutama sellest, et AI on tegelikult haip ja ei ole täitnud talle pandud ootuseid. Mull on kas lõhkenud või kohe lõhkemas. Selliseid arvamusi on seinast seina, alates põhimõttelistest kõige-kriitikutest kuni nüansirohkemate ja süvitsi minevate analüüsideni.
Inimloomuses peitub sügavalt juurdunud hirm tundmatu ees. See on meie ellujäämisinstinkt, mis on meid saatnud juba aegade algusest, et kaitsta meid võimalike ohtude eest ja samas säilitada seda, mis meid seni elus on hoidnud. Kuidas selline alalhoiuinstinkt aga mõjutab uuendustega kaasa minemist? Eriti praegu, kus me oleme tunnistajaks ühele suurimale tehnoloogiarevolutsioonile meie eluajal - tehisintellekti juurutamisele organisatsioonides.
Kas mikroettevõttes, mis tegeleb koolituste ja konsultatsioonidega on täna AI tööriistadega midagi päriselt peale hakata? Uurime meie enda ettevõtte näitel järele.
Isikliku- ja tööaja piiride selge eristamine ei ole tänapäeval enam eriti lihtne. Emailid ja sõnumid on meil pidevalt taskus plinkimas. Kas aga mõistetakse, et selline olukord võib tekitada stressi ja viia ka parimate töötajate lahkumiseni? Mida saaks selles osas ette võtta? Koos Keiu Kaitsaga Emplerist uurimegi võimalikke lahendusi.
Keiu Kaitsa (Empler) ja Kristiina Tuisk (Productory)
Apple'i ja Samsungi võidujooks: Loov-AI integratsioon nutitelefonides
Alates Productory asutamisest 2019. aastal oleme pakkunud tehnoloogia valdkonna konsultatsiooniteenuseid ja tehisintellekti koolitusi Eesti ja Leedu ettevõtetele ja organisatsioonidele.