Kas OpenAI päevad on nüüd loetud? Anthropicu uus mudel Claude 3 Opus on benchmarkides parem kui GPT-4. Mida see tähendab ja kuidas see kõik võimalikuks sai?
Tehisintellekti on arendatud pikalt, kuid just viimase aastaga on toimunud läbimurre loova tehisintellekti (ingl generative AI) vallas. Ühtäkki võivad pea kõik tehisintellekti enda kasuks tööle panna, et luua tekste, pilte, videoid ja muusikat. Kuidas mõjutab see töötajaid ja tööandjaid, arendab või hoopis pärsib meie oskusi?
Projektijuhtimise pidevalt muutuval maastikul on tehisintellekti võimaluste kasutamine muutunud ülioluliseks. AI-tehnoloogia muudab projektide kavandamise, elluviimise ja jälgimise viisi ning seetõttu on projektijuhtidel oluline mõista, kuidas AI oma olemasolevatesse töövoogudesse integreerida. Selles artiklis vaatamegi täpsemalt, kuidas kasutada suuri keelemudeleid (nagu GPT-4) projektide planeerimiseks ning elluviimiseks.
Viimasel ajal on palju tähelepanu pälvinud uute vabavaraliste keelemudelite esilekerkimine. Räägitakse sellest, et nende võimekus on juba muljetavaldav. Kuid kui muljetavaldav siiski? Ja milline suur keelemudel on siis täna ikkagi kõige võimekam? Vastuseid neile küsimustele aitavad leida spetsiaalselt LLM-ide hindamiseks loodud mõõdikute süsteemid ehk benchmark'id, mida igaüks meist võib vabalt vaatamas käia kasvõi igapäevaselt.
Tehisintellekt (AI) muudab maailma kiiresti, tuues endaga kaasa selle, mida paljud nimetavad neljandaks tööstusrevolutsiooniks. Samas kaasneb selle muutusega oluline väljakutse: vajadus tööjõu ümberõppe ja täiendõppe järele, et kohaneda muutuva olukorraga. Selles artiklis vaatleme AI mõju tööjõule, täiendõppe ja ümberõppe olulisust praegusel ajahetkel ning organisatsiooni rolli nende muutuste hõlbustamisel.
Apple'i ja Samsungi võidujooks: Loov-AI integratsioon nutitelefonides
Alates Productory asutamisest 2019. aastal oleme pakkunud tehnoloogia valdkonna konsultatsiooniteenuseid ja tehisintellekti koolitusi Eesti ja Leedu ettevõtetele ja organisatsioonidele.